Yeni Başlayanlar için E-Ticaret – Yazı Dizisi

E-ticaret sektörü diğer sektörlere göre daha kolay ve başarılı olacağı düşünülen bir sektör olarak gözükse de diğer sektörlere nazaran daha zor olduğu aşikârdır. 

Sektörün içeriğine girmeye başladığımızda dışarıda duymuş olduğumuz kelimelerden tamamen daha uzak ve zorlu bir sürecin bizi beklediğini görüyoruz. Bu süreçte bize bekleyen birçok faktör söz konusudur. Bu yazı dizimizde ise sizlere bunları anlatacağız.

Öncelikli hedefimiz doğrultusunda yapmak istediğimiz ve geleceğimizi inşa etmek istediğimiz sektörün e-ticaret olduğuna net olarak karar vermeliyiz. E-ticarette bulunduğunuz konumdan en uzak mesafedeki kişiye dahi ulaşılabilir olmanız demek, dünya üzerinde bulunan her kişinin sizlerin müşterisi olduğunu ve çok büyük bir kitle olduğunu unutmamanız gerekmektedir.  Tabii bu kadar kolay ulaşılabilir olmanın avantajını doğru kullanmak gerekir, aksi halde istenmeden yapılan bir hata ile anılmak müşteri kitlemizi ve geleceğimizin temellerini oluşturduğumuz bu yapının yıkılmasına sebep olabilir. Genel olarak ise birçok faktör mevcuttur fakat biz temelimizi ne kadar sağlam atarsak geleceğimizin inşası o kadar sağlam olur. 

Kendi işimizi kurmak ise başka birinin (kurumun) altında çalışmaktan daha zor ve yorucu bir süreçtir. Çoğu zaman uykusuz kalır, yorgun düşer ve hatta başarısız olabilirsiniz büyük hayaller kurarak başlamış olduğumuz bu iş hayatınızda sermayenizi, zamanınızı boşa harcamış olabilirsiniz. Sizlere her zaman başarı hikayeleri anlatılır fakat başarılı insan sayısının başarısız insan sayısına oranının çok az olduğunu söyleyebiliriz. Bu oranı da göz önünde bulundurunca başarılı olmanın oldukça zor olduğunu görebiliyoruz. Tüm bunlara rağmen başladığınız sektörde ilerleyen süreçte yine hata yapmanız ve batmanız olasıdır. Bu yazı dizimizde sizlere mümkün olduğunca nasıl başarılı olabileceğinize dair bilgiler paylaşacağız.

E-ticarette birçok farklı yöntem ile sürece dahil olabilirsiniz; Kendi markanızı satmak, Global bir markanın ürününü satmak ve stoksuz satış 3 ana temel model mevcuttur. Yazı dizimizde bu 3 başlığı beraber inceleyeceğiz.

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir