Para Kazandıracak Ürünler (Ücretsiz Ürün Bul)

Hem e-ticarete yeni başlayanların hem de bir süredir bu sektörün içinde olanların belki de en çok merak ettikleri ve araştırdıkları konu budur. Kim satışlarından fazlaca kar etmek istemez ki.

E-ticaretle veya gerçek ticaretle uğraşan her tüccarın görmek istediği tablo ürünlerinin kapış kapış gitmesi, depolarda stokların hızlıca erimesi ve gelen siparişlerin ardının arkasının kesilmemesidir.

Her girişimcinin hayali olan şeyleri gerçekleştirmek aslında çok da uzak bir ihtimal değildir. İnternetten ürün nasıl bulunur? Hangi ürünler para kazandırır? Dönemsel olarak hangi ürünlerde satışlar yükselir? Şu anda revaçta olan ürünler neler? Sürekli çok satılan ürünler neler? Gibi soruların cevaplarını, bu yazımızda bulabilirsiniz.

Para Kazanmadan Önce Her Şeye Hazırlıklı Olmalısınız

ücretsiz ürün araştırma

Ürün incelemesine geçmeden önce sizlere ürün aramadan ve bu işe girişmeden önce sahip olmanız gereken özelliklerden bahsedeceğim. Öncelikle her bulduğunuz ürün ve fikir piyasada yeterli yankıyı uyandırmayabilir.

Bu sizi asla yıldırmasın. Eğer birkaç başarısız ürün pazarlamasının ardından bu işten vazgeçerseniz, o hayal ettiğiniz büyük karlara ulaşamayacaksınız. Sabredin, tek seferde böyle bir ürün bulmak çok fazla şey istemek olur. Eğer gerekli araştırmaları sürekli olarak yapıp yeni girişimler denerseniz başarı sizi kendiliğinden bulacaktır.

Diğer bahsetmemiz gereken konu ise, para kazandıracak ürünler her ne kadar önemli olsa da bu ürünlerin pazarlanması ve reklamının yapılması da oldukça önemli bir konudur. Bomba bir fikir buldunuz ve bu ürünü stoklarınıza eklediniz. Bunu müşteriye ulaştıramadığınız sürece kampanyanız beklediğiniz başarıyı yakalayamayacaktır. Müşterinin haberinin olması ve kampanyanın, müşterinin ilgisini çekmesi oldukça gereklidir.

Yatırım yapmaktan da korkmamalısınız. Bazı girişimler biraz yüksek miktarda yatırım gerektirebilirler. Her iş az maliyetli ve çok karlı olmayacaktır. Yüksek maliyetli ama getirisi de yüksek olan işlere girişmek firmanızı ve e-ticaret mağazanızı büyütmek adına sizin için çok önemli bir adım olacaktır.

Ücretsiz Para Kazandıracak Ürünler Bul

Para Kazandıracak Ürünler Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu aşamada önünüzde tek bir alan ya da tek bir ürün bulunmayacaktır. Tercih ettiğiniz kategorilere göre, sermayenize göre ve bir sürü parametreye göre değişen bir skaladan seçim yapabilirsiniz. Önünüzdeki sınırsız alanları ve tercihleri anlatmak için size birkaç örnek verelim isterseniz.

Bir online mağaza açtınız ve tek bir alana odaklanmak istiyorsunuz. Dönem dönem farklı farklı alanlarda iş yapmak yerine tek bir alanda markalaşmak ve yükselmek istiyorsunuz. Bu tip bir tercih yaptığınız zaman insanların her dönem ihtiyacı olan eşyalara ve o alana yönelmelisiniz.

İnsanların temel ihtiyaçlarına bir göz atalım. En başta gıda sektörü geliyor. Bunun ardından ise emlakçılık ve barınma ile ilgili detaylar geliyor. Bir diğer seçenek olarak ise giyim sektörü de bulunuyor. Bu aşamaya kadar daralttığınıza göre kendi profesyonelliğinize, sermaye seviyenize göre bir alan belirleyin.

Mesela gıda alanında yükselmek biraz zor olacaktır. Çünkü gıda ürünlerini ucuza alıp pahalıya atmak diğer ürünlere nazaran biraz daha zordur. Tekelleşmiş süpermarketler büyük firmalarla anlaşma sağlayarak sizi rekabet ortamına dahil etmezler.

Bunlardan farklı olarak bir kadınsınız ve kozmetik ürünlere ilginiz var. Kozmetik üzerine bir e-ticaret sayfası açarak isterseniz aracı olabilir, isterseniz de stoklu ticaret yapabilirsiniz. Konuyla ilgili olmanız ürünlerin fiyatlarına hakim olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca farklı zamanlarda farklı ürünleri öne çıkartarak, dönemsel trendlere göre kampanyalar hazırlayarak da ürünlerinizin çok satılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Para kazandıracak ürünler konusu altında bir de dönemsel olarak satışları artan ürünler vardır. Mesela yaz dönemlerinde belirli şeylerin satışları artar. Güneş kremi, Terlikler, mayolar, bikiniler, yazlık mobilyalar, güneş gözlükleri gibi ürünlerin satışı artacaktır.

Yılın farklı zamanlarında farklı ürünler satmaya odaklanabilirsiniz. Bu ürünleri e-ticaret sitelerinden, kendi mağazanızdan veya sosyal medyadan bile satabilirsiniz. (nesatilir.com üzerinden online pazaryeri entegrasyonu konumuza bir göz atmanızı öneririz)

Çok satan ürünler sizlere para kazandırabilir evet ama çok satan ürünler en kazançlı ürünlerdir diyemeyiz. Mantıksal olarak bir ürüne ne kadar para yatırıp sermaye ayırırsanız size getireceği kazanç da o kadar fazla olacaktır. Bu yüzden hem rekabet ortamı düşük ve hem de sürekli satılacak bir ürün seçmelisiniz. Pazarlama kısmına dikkat edip, ürüne dayalı harcamalarınızı her şeyi eksiksiz saydıktan sonra ürünün size ne kadar kazanç getirdiğini görebilirsiniz.

Para Kazandıracak Ürünler Nelerdir?

Dikkat edeceğimiz kısımları öğrendik. Şimdi ise ürün klasmanlarına ayrı ayrı bir göz atalım isterseniz. Bu işe girişmeden önce büyük sitelerin çok satanlar kısımlarından ve bazı istatistik kurumlarının yayınladığı araştırmalardan ürün önerisi alabilirsiniz.

Aylık çok satanlara ve senelik çok satanlara bakarak hangi ürünün daha fazla rağbet gördüğünü anlayabilirsiniz. Çok satanlar en çok para kazandıranlar olmasalar da ürününüz satıldığı sürece her türlü size kar sağlayacaktır.

İsterseniz satış sitelerine göre çok satan ürünlerin neler olduğuna bir göz atalım.

Çok kanallı online perakendeler (MediaMarkt, Migros, Mango…)

Elektronik – 4 Milyar TL

Cep telefonu ve aksesuarları, elektrikli ev aletleri, bilgisayarlar, beyaz eşyalar, akıllı saatler…

Giyim & Ayakkabı – 3,5 Milyar TL

Günlük kıyafetler, spor ayakkabısı, çantalar, sırt çantaları…

Ev & Dekorasyon – 1,7 Milyar TL

Mobilya, aksesuarlar, evcil hayvan ürünleri…

Eğlence & Kültür – 0,7 Milyar TL

Hobi ürünleri, kitap, müzik, oyuncak…

Diğer – 4 Milyar TL

Gıda, hayvan mamaları, kozmetik…

Sadece online perakendeler ise (N11, Kitapyurdu…)

Dikey satış siteleri – 1,4 Milyar TL

Kitap, mobilya gibi sadece tek bir ürün kategorisi satışını yapan siteler

Pazaryerleri – 29,3 Milyar TL

Pek çok ürün kategorisinde satış yapan internet pazaryerleri; N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol…

Görüldüğü gibi pazaryerlerinin satışları diğer tüm satışların neredeyse 2 katıdır. Bunun; güven, prestij, reklam gücü, ulaşılabilirlik gibi pek çok nedeni vardır. Pazaryerlerinde mağaza açarak satış yapmak isterseniz aşağıdaki ürünleri düşünebilirsiniz:

İnternet pazaryerlerinde en çok satan ürünler;

Evcil hayvan ürünleri

1. Kedi maması

2. Köpek maması

3. Kedi kumu

4. Hayvan yatağı/yastığı

5. Evcil hayvan oyuncakları

Elektronik

1. Cep telefonları

2. Telefon aksesuarları

3. Akıllı saatler

4. VR aksesuarları

5. Bluetooth hoparlör

6. LED TV

Elektrikli Ev Aletleri

1. Gezen süpürge / Akıllı süpürge

2. Torbasız elektrik süpürgesi

3. Fön / saç kurutma makinesi

4. Saç ve sakal şekillendirme makineleri

Anne-Bebek ürünleri

1. Bebek bezi

2. Islak havlu

3. Bebek kıyafetleri

4. Mama sandalyesi

5. Bebek arabası

6. Bebek sırt çantası

Süpermarket

1. Temel gıdalar

2. Vücut bakım

3. Ev temizliği

4. Kozmetik

5. Saç bakım

6. Atıştırmalık

7. Bakkaliye

8. Yağlar

9. Kağıt ürünleri

10. Ağız bakım

Kıyafet & Ayakkabı

1. Günlük kıyafetler

2. Spor kıyafetleri

3. Spor ayakkabısı

4. Sırt çantası

5. Aksesuar

6. Kazak, gömlek, deri ceket, çorap…

7. Süper kahraman temalı t-shirtler (özellikle gelecek bir film varsa)

Sosyal medyada en fazla satılan ürünler:

İnternette ticaret yaparak iyi kazanç elde etmenin en önemli adımlarından biri pazarlamadır. Deloitte’un TÜSİAD’la beraber hazırlayarak 2019’da yayınladığı e-ticaret raporuna göre, 2018 yılında Facebook platformlarından (Instagram dâhil) reklam görüntüledikten sonra satın alma yapılan fiziksel ürün kategorileri sırasıyla:

1. Giyim ve ayakkabı

2. Kişisel bakım

3. Aksesuarlar

4. Yemek ve restoran

5. Ev dekorasyonu ve tekstil

6. Spor

7. Teknolojik ürünler

Bu araştırmalardan yola çıkarak satacağınız ürünleri belirleyebilir ve ticarete başlayabilirsiniz. Ama hala hangi ürünün satılıp satılmayacağından emin olamıyorsanız ve korkularınız varsa, nesatilir.com’un ürün bulma aracı sizlere yardım edecektir. Aracımız ürünlerin satılma oranlarından yorumlarına, yurt dışı satışlarından dönemsel istatistiklerine kadar her şeyini inceler. Ürünlerin kar marjlarını hesaplar ve birbirleriyle karşılaştırır. Hizmetimiz elinizdeki sermayeye göre farklı farklı seçenekler sunarken, sizin belirlediğiniz kriterlere ve sizin sektörünüze uygun ürünleri bulur.

Ücretsiz Para Kazandıracak Ürünler Bul

Sizin için önerdiklerimiz

Dropshipping Siteleri

Türkiye’nin Dropshipping Siteleri

E-Ticaret sektöründe tedarikçi firma bulmak belki de bu sektöründe en zor işlerinden bir tanesidir. Doğru ürünü bulsanız bile uygun fiyatlandırma ile doğru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir