Online Pazar Yerleri İçin Doğru Ürünü Bulmak

Talep gören karlı ürünler bulmak, o ürünlerle online pazara girmek ve çok fazla satış yaparak iyi kazanç sağlamak ticaretle uğraşan herkesin olduğu gibi e-ticaret girişimcilerinin de en çok arzuladığı şey.

İyi satacak aynı zamanda kar marjlarının da yüksek olduğu ürünleri bulmak, bulsanız bile zoelu rakiplerden sıyrılıp çok fazla satış yapmak zor.

Lakin zaman harcayıp, bilinmesi gereken bazı yöntemleri öğrendikten sonra diğerleri arasından kolayca sıyrılabilirsiniz. Gelin rakiplerinizin arasından kolayca sıyrılmak için hangi detaylara dikkat etmelisiniz birlikte ele göz atalım.

1- Trendleri Yakından Takip Etmek

Alibaba, Aliexpress gibi siteleri incelediğimizde ülkemize gelen ithal ürünlerin birçoğunun üreticisinin Çin’de olduğunu görürüz. Yurtdışında özellikle Çin veya ABD pazarlarında öne çıkan ürünler belli bir süre sonra ülkemizde de popülarite kazanıyor.

Örneğin aksiyon ve sualtı kameraları, powerbankler veya stres çarkları gibi ürünler.

Çin ve ABD pazarında kısa sürede popüler olan ürünler ülkemizde de bir anda moda oluyor, çok satış yapıyor ve popülerliği geçtikten sonra bir daha asla o satış rakamlarını yakalayamıyor.

Dolayısıyla aksiyon kamera veya powerbank gibi teknolojik ürünler konusunda yeni modelleri uygun fiyata getirmeli, stres çarkı gibi sezonluk ürünlerde ise ilk satanlardan biri olmalısınız. Bu ürünleri Çin’deki Alibaba, Aliexpress ve ABD’de de ise  Amazon gibi platformlardan takip ederek öğrenebilirsiniz.

2- Kişisel Tutkuları Ürüne Dönüştürmek

Spesifik bir alana ilgili, spesifik bir konuyla ilgili yetenekli veya becerileri gelişmiş birisi olabilirsiniz.

Kişisel tutkunuzu işe ve ürünü dönüştürmek sizi çalışırken motive edecektir. Neredeyse tüm iş kolları işini sevmeyen ve mecburiyetten motivasyonsuz bir şekilde çalışan beyaz yakalılarla doludur.

Kişisel tutkunuzu ve ilginizi ürünlerinize kanalize etmek sizi motive ederken hata yaptığınız noktalarda isteğiniz çabucak kırılmasını engelleyecektir.

3- Hobilere Yatırım Yapmak

İş insanlarının birçoğunun gündelik hayatında işten geriye kalan zamanlarını değerlendirmek için tutkuyla bağlı olduğu ve yapmaktan haz aldığı bir hobisi vardır.

Bir hobi ile ilgilenmek o hobi için satın alım ve harcama yapmak demektir ve genellikle insanlar keyif aldıkları şeylere para harcarken pek düşünmezler.

Belli hobi alanlarında ürünler satmak ve sürekli bu hobi dalıyla ilgili yeni ürünleri satışa sunmak, ilgili hobiler ile uğraşan kişileri sizden alışveriş yapmaya itecek ve size hizmet kalitenizle de doğru orantılı olarak sadık ve sürekli müşteriler kazandıracaktır.

Şimdilerde insanların uğraş verdikleri hobilerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

4- Müşterilerin Geri Bildirimlerine Önem Vermek

Sattığınız ürünlerle ilgili iyi-kötü tüm yorumları dikkate almalısınız.

Memnuniyet veya şikayetleri takip edip operasyonlarınızı bu geri bildirimlere göre düzenlerseniz satış grafiği yüksek ve rekabeti fazla ürünlerde geri bildirim ve yorumlarınızla öne çıkabilirsiniz.

5- Anahtar Kelimeleri Sürekli Takip Etmek

Kullanıcılar, satın alım alışkanlıklarına bağlı olarak ilk önce satın almak istedikleri ürünü Google gibi arama motorlarında aratıyorlar.

Bu aramalardan elde edilen verilere göre de bazı kelime gruplarında yoğunluk oluşuyor.

Siz de satış yapmak istediğiniz kategoriye göre satacak ürün bulmak için bu anahtar kelimeleri takip ederek nelerin çok ilgi gördüğünü anlayabilir, değişen arama hacimlerini takip edebilir ve popülaritesi artmaya başlayan ürünleri önceden keşfedebilirsiniz.

Bu analizleri yapabileceğiniz siteler;

Sizin için önerdiklerimiz

TOP 100 ANALİZİ

Selamlar arkadaşlar, Çin’lilerin analizlerinde kullandığı Top 100 yöntemini kullanmanızı ve kendi çalışmalarınıza dahil etmenizi mutlaka öneririm. Bu yazıda Top 100 analiz yöntemini

Müşteri Haklı mı?

Müşteri memnuyeti bir e-ticaret satıcısı için en önemli faktörlerden biridir.E-ticaret mağazalarınızın itibarını arttırmak için bu memnuyeti her zaman en yüksek seviyede tutmalısınız.

Evden e-ticaret yapanlar için vergi muafiyeti

2019 yılının başlarında evden e-ticaret yapanlar için yeni bir devlet desteği yürürlüğe girdi. Desteğin içeriğinde; evlerde imal edilen çarşaf, dantel, havlu, örtü,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir