N11’DE ÇOK SATAN ÜRÜNLER

Türkiye’nin online pazaryeri n11.com, hem e-ticaret girişimcilerinin hem de tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği bir platform.

Satıcıların ilgili ve sorun çözme odaklı yaklaşımları, kargo kolaylıkları müşteriyi oldukça memnun ediyor.

Yapılan incelemeler sonucunda müşteriler en kolay ve hızlı alışverişin n11.com üzerinden gerçekleştiğini düşünüyor.

Diğer e-ticaret platformlarındaki kullanıcılara nazaran n11 müşterisi aldığı ürünü yıldızlamayı ve yorum yapmayı da seviyor.

Bu da satıcı açısından oldukça önemli bir detay. İyi yorum satışlara doğrudan etki etmekte, kullanıcılar fazla yorumlu ürünlere güven duymaktadır.

Satıcıların ise her platformda olduğu gibi N11’de de merak ettikleri bir konu da; en çok satan ürünler… Çok satan ürünler, n11’in müşteri kitlesi ile ilgili ipuçları verirken n11’de mağaza açmak isteyen ve mağazası bulunanlara da satışlarını arttırmada yardımcı oluyor.

Bu sebeple hangi kategorilerde hangi ürün grubu satışlarıyla öne çıkıyor takibini yapmak e ticaret girişimcileri açısından oldukça önemli.

N11’De Hangi Kategoriler Dikkat Çekiyor?

N11’de çok satan ürünlerle birlikte bu ürünlerin yer aldığı kategorilere de detaylıca incelemek gerekiyor.  Bu şekilde N11.com müşterilerinin hangi kategorilere talep gösterdiğini anlayabilirsiniz.

N11’de popüler kategorilere baktığımızda ilk sırada elektronik kategorisi yer alıyor. E-ticaretin de vazgeçilmezi ve her daim yüksek satışların olduğu elektronik kategorisi, n11 dünyası için de oldukça önemli bir yere sahip.

Elektronik kategorisinden sonra çok satan kategoriler bölümünde giyim-ayakkabı, aksesuar, anne-bebek, kozmetik-bakım ve ev yaşam kategorileri bayrağı taşıyor.

Sadece n11 değil genel olarak tüm platformlara baktığımızda bu kategorilerin her zaman popülerliğini koruduğunu görüyoruz.

Zamanla artan mağaza ve ürün çeşitliliği de hem bu kategorileri hem de e-ticareti daha aktif hale getiriyor.

N11’in Gözde Ürünleri!

Çoğu platformda olduğu gibi N11.com’da da elektronik kategorisindede yer alan cep telefonları çok satan ürünler arasında yer alıyor.

Çoğunlukla Huawei ve Samsung marka akıllı cep telefonları pastanın büyük payını almış durumda.

Cep telefonları dışında elektronik ürünler olarak PS4 ve PS4 aksesuarları, LED TV, akıllı saat ve elektrikli küçük ev aletleri de hızlı satış ivmesine sahip ürünler arasında dikkat çekiyor.

Giyim-ayakkabı kategorisinde ise kadın giyim ürünlerinden taytlar, alt giyim çok satanlar arasında.

Giyim-ayakkabı kategorisinde ise kadın giyim ürünlerinden taytlar, alt giyim çok satanlar arasında.

Ayakkabı olarak da spor ayakkabılar ağırlıklı olarak kendini gösteriyor. Erkek giyim kategorisi içinde de klasik ve spor ayakkabılar, gömlek ve spor kıyafetleri oldukça talep gören ürünler arasında yer alıyor.

Kozmetik kategorisinin en çok satanı ise kadın erkek parfümleri. Parfüm kategorisi müşteriler açısından çok talep görüyor.

Fiziki mağazalarda yüksek meblağlarda bulunabilen ürünler, online olarak daha ulaşılabilir rakamlarda satıldığı için müşteriler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Anne-bebek kategorisinde ise özellikle günlük ihtiyaca giren bebek bezi çok satarken, bebek arabası ve ateş ölçer gibi ürünlerinde de talebin fazla olduğunu görmekteyiz

.

Bu ürünlerin aylık olarak değişimi, tüketici analizi için e-ticaret girişimcilerine yol gösteriyor. Siz de bu değişimleri takip etmek ve satışlarınızı bu verilere göre değerlendirmek isterseniz Nesatılır.com Web uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Hepsiburada’da Nasıl Mağaza Açılır?

Türkiye’nin en eski e-ticaret altyapılarından biri olan Hepsiburada’da mağaza açmak ve ürünlerinizi buradan satmak istiyorsanız, atmanız gereken birtakım adımlar bulunuyor. Hepsiburada mağaza

Gittigidiyor’da Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor.com’da ürünlerinizi listelemeniz oldukça kolay. Gittigidiyor ana sayfasında Satış Yap kısmından ürünlerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek için öncelikle yapmanız gereken satacağınız ürünün

Hepsiburada Ödeme Seçenekleri

Hepsiburada’da Kredi kartı ,Çoklu Kredi Kartı, Banka Kartı, Havale/EFT, Alışveriş Kredisi, Kredi Kartı Puanı ile ödeme yapabilirsiniz. Bazı kullanıcılar, internet ortamında online

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir