Müşteri Haklı mı?

Müşteri memnuyeti bir e-ticaret satıcısı için en önemli faktörlerden biridir.
E-ticaret mağazalarınızın itibarını arttırmak için bu memnuyeti her zaman en yüksek seviyede tutmalısınız.

Fakat bazı durumlarda bu seviyeyi korumak ve bazı müşterileri memnun etmek zor olabilir.

Başarılı müşteri hizmetleri ürün, hizmet, nakliye, geri ödeme ve daha birçok konuda değişen müşteri taleplerini dikkate almaktır.
Bu konulardaki şikâyetlerin veya sorgulamaların ele alınış biçimi, bir işletmenin başarısını belirlemede büyük rol oynar.
Müşteriler karşılaştıkları sorunların ciddiye alındığını ve konuyla ilgilenildiğini görmek ister.
Şikayetlerini ya da memnuniyetsizliklerini dile getiren müşterilerle doğrudan iletişime geçilmeli ve sorunun detayları öğrenilerek müşteriye en uygun destek sağlanmalıdır.

Olumlu bir müşteri deneyimi sürecini doğru bir şekilde tamamlamak bize marka değeri ve daha fazla satış olarak geri dönecektir.
Ancak bu noktada “Bunu nasıl yapabiliriz?” sorusu ortaya çıkıyor. Müşteriler artık daha eğitimli ve daha çok seçeneğe sahip. Bu yüzden daha iyi deneyim için daha fazla para ödemeye hazırlar.

Müşteriler; e-posta, sosyal medya, mağaza içi ziyaretler ve müşteri hizmetleri gibi birçok kanal aracılığıyla sürekli olarak işletme ile etkileşime girmekteler. Dolayısıyla gelişmiş bir müşteri deneyimi sunmanın yolu; müşterileri tüm bu kanallarda memnun etmek ve onlara tam olarak aradıklarını sunmaktan geçer.
Bir müşteri sipariş verdiğinde ve satın alma işlemi tamamlandığında; online mağazayla müşteri arasındaki oluşacak olan satış sonrası iletişim, müşteriyi kolayca sadık bir müşteri haline getirebilir. Müşterilerinizin takibini yapmak; alışveriş deneyimleri hakkında sorular sorup, her şeyin sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlamak veya herhangi bir iyileştirme yapmayı istemek daima iyi bir fikirdir.

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir