ManyChat Kullanım Araçları

Önceki yazılarımızda nasıl ManyChat kullanarak bot oluşturabileceğinizi ve nasıl müşteri kitlenize marketing yapabileceğinizi anlatmıştık. ManyChat araçlarıyla kolayca botunuzu yönetebilirsiniz. Marketing kullanıcılar tarafından hızla keşfedilerek her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Bu sebeple ManyChat botunuzu ve flowlarınızı doğru kurguladığınız takdirde, etkili bir marketing yapmanız kaçınılmazdır.

Growth Tool aracı sayesinde web sitenizde anasayfada Widgets ekleyerek, web sitenizden messenger botuna müşterilerinizi yönlendirebilirsiniz.

New Growth Tool sekmesine tıkladığınızda botunuzu tasarlayarak, web sitenize Overlay Widget’lar sayesinde istediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz. Bar, Slide-In, Modal, Page Takeover, bunlar botunuzun web sitenizde hangi biçimde görüneceğiyle ilgilidir.

Dilerseniz botunuza bir Youtube linki, indirim kuponu ya da ürününüzle ilgili bir dökümanın linkini de ekleyebilirsiniz.

Müşterilerinizi hedef kitlenize eklemek, sık sık yapacağınız duyurulardan, indirim kuponlarından ya da ürününüzle ilgili bilgilerden haberdar olmalarını sağlar. Bu sayede siz de sadık müşteri kitlesi geliştirmiş olursunuz.

Install Javascript Snippet sekmesinden size ait web sitenizi yetkilendirmeniz gerekmektedir.ManyChat’te oluşturduğumuz tüm snippetler web sitenize ait ‘head’ etiketlerinin altında olmalıdır.

Messenger Ref URL ve Customer Chat, ManyChat’in en çok kullanılan tool’larıdır.

Customer Chat, web sitenizde çıkan müşterilerin anasayfada gördükleri chat bölümüdür.

Eğer ki web siteniz yoksa, ManyChat size Landing Page sekmesi üzerinden tıpkı web sitesine benzeyen bir sayfa oluşturmanızı sağlar. Bu sayfa üzerinden marketing yaparak, müşteri kitlesi edinebilirsiniz.

Bu yöntem size ürün lansmanı sırasında giveaway (ücretsiz ürün) yaparken ya da indirimli kupon dağıtırken oldukça kolaylık ve hız sağlayacaktır.

Ayrıca , ManyChat’te oluşturacağınız Flow(akış)’lar sayesinde müşterilerin ilgisini çekebilir, gelen müşteriye karşı alınacak aksiyon planını adım adım belirleyebilir ve görsellerle birlikte marketinginizi etkili hale getirebilirsiniz.

Broadcast bölümü sayesinde oluşturduğunuz müşteri kitlesine aynı anda bildirim göndererek, indirim ya da kuponlarınızdan müşterilerinizi anında haberdar edebilirsiniz. Yeni çıkan ürününüzden ya da yapacağınız indirimden önce müşteri kitlenize aynı anda duyuru yapmanız etkileşimi arttıracaktır.

Yapacağınız Broadcast(duyuru)’lerinize target yani etiket eklemeniz hedef kitleniz içindeki müşterileri de belirleyeceğiniz kriterlere göre ayırabilirmenizi sağlar.

Marka bilinirliğini arttırmak için ManyChat’i etkili bir biçimde kullanmalı ve satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin Marketing’ini yapmalısınız.

Siz de ManyChat botu oluşturarak satışlarınızı arttırmak isterseniz Youtube kanalındaki videomuza göz atmanızı öneririz.

Sizin için önerdiklerimiz

Trendyolda Satis Yapmak

Trendyol’da Satış Yapmak (Güncel Rehber)

Trendyol.com, Türkiye’nin en büyük online pazaryerlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Her gün milyonlarca ziyaretçi çeken platform, girişimciler için de heyecan verici bir

BuyBox Nedir?

Amazon ve Hepsiburada satıcılarının satın alma butonu savaşlarına hoş geldiniz: BuyBox sistemi! Amazon’un dünyanın en büyük e-ticaret platformu olması ve Hepsiburada, Trendyol

Ürün Fotoğrafçılığı ve E-ticaret

Ürün fotoğrafçılığına e-ticaret sektöründeki çoğu satıcı tarafından gerekli önem verilmese de  iyi ürün fotoğrafçılığı sayesinde e-ticaret mağazanıza giren müşterileri ürününüzü satın almaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir