Manychat Nedir?

ManyChat, müşterilerinizin kayıtlarını alabileceğiniz, otomatik akıllı mesaj gönderme sistemi ile müşterilerinizi kendi web sitenize çekebileceğiniz, ve ürününüzü bot yardımıyla otomatik olarak satabileceğiniz devrim niteliğinde bir yazılımdır.

Artık birçok online işletme, müşteri ilişkilerini geliştirmek için Messenger Marketing stratejilerini kullanıyor.

Peki Messenger Marketing Nedir?

Messenger Marketing, potansiyel müşterilerinizle konuşmanızı kolaylaştıran, mobil ve sohbet programlarından yararlanarak yapabildiğiniz pazarlama türüdür.

Online kullanıcıların her geçen gün Sms ve Mail yerine Facebook Messenger, Whatsapp, ya da iMessage gibi platformları tercih ettiğini görmekteyiz. Bu platformlar iletişimi hızlandırdığı için hem kullanıcı hem de satıcı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Özellikle Çin’ de WeChat gibi uygulamalar hali hazırda kullanılarak, online ticaret işlemlerini ve Online Marketing’i bu sayede yaygınlaştırmıştır.

Sattığımız ürünlerinin marketingini yaparken artık eski yöntemlerle beraber hatta eski yöntemlerin yerine chat bot veya messenger bot uygulamaları, ürününüzün görünürlüğü ve marka bilinirliğinizin artması konusunda size çok yardımcı olacaktır.

Chat Bot’lar sayesinde, müşterilerinizle otomatik yanıtlarla hızlıca iletişime geçebilir, müşterilerinize özel indirim kuponu oluşturabilir, kampanya duyurusu yapabilirsiniz.

 

 

Facebook sayfanıza gelecek sorulara ve mesajlara önceden otomatik yanıt belirleyerek müşterilerle olan iletişiminizi hızlandırabilir ve siz bilgisayarın başında olmasanız bile genel sorulara otomatik olarak hızlıca cevap verilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle yanıt oranınız ve müşteri memnuniyetiniz en üst seviyede olacaktır.

 

 

 

Müşterilerinizi hedef kitlenize eklemek, müşterilerinizin sık sık yapacağınız duyurulardan, indirim kuponlarından ya da ürününüzle ilgili bilgilerden haberdar olmalarını sağlar. Bu sayede siz de sadık müşteri kitlesi geliştirmiş olursunuz.

Bu yöntemle oluşturduğunuz sadık müşteri kitleniz sayesinde yeni tanıtacağınız her ürün için kolayca giveaway (ücretsiz ürün dağıtma) yapabilir, kuponlarınızı hızlı bir şekilde dağıtarak ürününüzün ranking(sıralama)’ ini geliştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra  Facebook’da paylaştığınız gönderiye seçeceğiniz belirli terimleri yazmış kullanıcılara, otomatik cevap verebilirsiniz.

ManyChat ‘i kullanabilmeniz için hali hazırda bir facebook sayfanızın ya da web sitenizin olması gerekir. Daha önceki yazılarımızdan yararlanarak facebook sayfanızı ya da web sitenizi optimize edebilirsiniz.

Bundan sonraki adımınız ManyChat yardımıyla bir bot oluşturup hedef kitlenize Marketing yapmaya başlamanız olmalıdır.

Bir sonraki yazımızda size ManyChat botunuzu nasıl kolayca oluşturabilir ve Marketing çalışmalarına nasıl hızlıca başlayabilirsiniz adım adım anlatacağız.

Sizin için önerdiklerimiz

Trendyolda Satis Yapmak

Trendyol’da Satış Yapmak (Güncel Rehber)

Trendyol.com, Türkiye’nin en büyük online pazaryerlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Her gün milyonlarca ziyaretçi çeken platform, girişimciler için de heyecan verici bir

BuyBox Nedir?

Amazon ve Hepsiburada satıcılarının satın alma butonu savaşlarına hoş geldiniz: BuyBox sistemi! Amazon’un dünyanın en büyük e-ticaret platformu olması ve Hepsiburada, Trendyol

Ürün Fotoğrafçılığı ve E-ticaret

Ürün fotoğrafçılığına e-ticaret sektöründeki çoğu satıcı tarafından gerekli önem verilmese de  iyi ürün fotoğrafçılığı sayesinde e-ticaret mağazanıza giren müşterileri ürününüzü satın almaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir