Kendi Markamızı Satmak – Marka

Bir önceki yazımızda bulmuş olduğumuz ürünlerimizi bu yazımızda ürünlerin Nesatilir.com ‘un ürün takibi, stok takibini, yorum takibi özelliklerinden yararlanarak ilgili ürünler hakkında fikir edinerek tedarikçiler ile görüşme yapacağız.

Öncelikle ürün takibine kaydetmiş olduğumuz ürünlerin fiyat, görüntülenme, tahmini satış, yorum gibi özelliklerini inceliyoruz. İncelemeyi yaparken ilgili ürün özelliklerinde mevsimsel dalgalanma ve trend düşüşü gibi hareketlerinin olup olmadığına bakmak önemli olacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi üründe görüntülenme sayısında ve fiyatta bir düşüş gözükmekte ve bu bizim istemediğimiz bir durumdur.

Amacımız ilgili ürünlerde artış gözlemlemek olmalıdır. İlgili ürünler hedeflerimiz doğrultusunda yükselişte ise bu aşamada ürünlerin yorumlarını inceleyerek müşteri geri dönüşlerini, ürünün artılarını ve eksileri not almalıyız. 

Yukarıda paylaşmış olduğumuz grafik ile üründe görüntülenme sayısı ve yorum artışı olduğu gözlemlenmekte ve bu izlenim bizim istediğimiz bir durumdur.

 

Daha sonra hedeflemiş olduğumuz ürünleri satın alarak analizlerine devam edeceğiz. Ürünler bize ulaştığında müşteri gözü ile ilgili ürünlerde bulmuş olduğumuz eksikleri not alarak, bu eksikleri kendi nihai ürünümüzde tamamlayıp müşterinin tercihini kendi ürünümüze yönlendirmek,satışlarımız ve müşteri portföyümüzün oluşması açısından önemli rol oynamaktadır. 

Bu süreç zarfında ilgili ürüne karar verdiğimizde üretimini yaptırmak için ülkemizde veya yurt dışındaki üretici firmalarla görüşme yaparken, ürünümüze katma değer sağlayacak detayları konuşmalıyız.

Süreç devam ederken ürün markası oluşturmuş ve marka başvuru süreci içinde olmalıyız. Ürünümüzün markalaması ile satışını yapmak ve hedef kitleye markamızı aşılamak, ilerleyen süreçte farklı ürünlerimizi satışa sunduğumuzda markamızın bilinirliği sayesinde ve müşteri kitlemizin bu markaya güveni ile markamıza ait ilk ürünümüzü satış sürecinden daha kolay satış yapmamızı sağlayacaktır. 

İlgili üretici firmaya karar verdikten sonra numune çalışması istemeli ve ürünün bizim istediğimiz ürün olduğundan emin olmalıyız. 

Numune bize ulaştıktan sonra istediğimiz gibi ise üretime başlamaları için üretici firmayla iletişime geçebilirsiniz. Bu süreç zarfında ürünümüz yurtiçinde üretimi sağlanıyor ise üretim bandındayken kontrol etmeliyiz. Yurt dışında ise kontrol işlemi sağlayan firmalar ile görüşme yaparak, üretici ziyaretine gitmesi konusunda anlaşma sağlamayız. Bu süreç ürün üretim sürecinde ki en önemli aşamadır. 

Gerekli kontroller ve üretim tamamlandıktan sonra ürünün bize ulaşmasını bekleriz. Bu süreçte ürün listesi oluşturmalıyız. 

Ürün listesi oluştururken rakip ürünlerin listelerini inceleyerek Nesatilir.com Ücretsiz Liste Skoru’ndan faydalanarak ürün listemizin puanını mükemmel seviyeye getirebilir, hedef kitlemiz ürün sayfasına giriş yaptığında, ürünümüzün satın alınma şansını artırabiliriz.

 

Ürünümüzü fiziki bir dükkandan satışını gerçekleştiremediğimizi hatırlarsak ve müşterilerimize hitap edebildiğimiz tek alanın bu alan olduğunu düşünürsek, bu konunun önemini daha iyi anlayabiliriz. 

Ürün başlığımız, alt başlıklarımız ve açıklama alanında kullanacağımız kelimeleri seçmek için Nesatilir.com üyelerine sunduğu Kelime Madeni özelliğinden yararlanarak mümkün olduğunca fazla hedef kitleye yönelik kelimeler seçmeliyiz. Çünkü ürünümüzü müşterilere ulaştıramadıktan sonra yapmış olduğumuz tüm işlemler hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. 

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir