Hepsiburada’da Nasıl Mağaza Açılır?

Türkiye’nin en eski e-ticaret altyapılarından biri olan Hepsiburada’da mağaza açmak ve ürünlerinizi buradan satmak istiyorsanız, atmanız gereken birtakım adımlar bulunuyor. Hepsiburada mağaza açmak ve tüketicilere ulaşmak, firmanızı farklı hedef kitlelere ulaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Güncel verilere göre Türkiye’nin en fazla trafik alan pazaryeri olan Hepsiburada’da satış yapmak için öncelikle N11 ve Amazon.com.tr’de olduğu gibi bir şirket olmak gerekiyor.

Eğer bir şirketiniz varsa; ki bu sahış şirketi de olabilir ve hepsiburada platformunda ürünlerinizi satışa çıkarmak istiyorsanız, mağaza açılış işlemleri için öncelikle hepsiburada.com adresine giderek ana sayfanın sol alt bölümünde yer alan ‘Satış Yapmak İstiyorum’ linkine tıklamanız gerekiyor.

Açılacak sayfanın ortasında bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

Ardından bu ekranda yer alan Şirket Ticari Ünvanı, Mağaza Adı ve iletişim bilgileri gibi kısımları eksiksiz bir şekilde doldurarak sayfayı aşağı kaydırıyoruz.

Şirket tipini belirlediğiniz noktada açılacak alt bölümde şirketinize ait vergi dairesi, vergi no, ticari sicil no gibi bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Alt kısımda şirket imza ve iletişim yetkililerine ilişkin bilgileri doldurmalısınızç (iki yetkili de aynı kişi olabilir). Bilgilerin eksiksiz girişinin ardından sayfanın sonunda bulunan “Tamamla” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu noktada artık Mağaza Yönetim Ekranı’na giriş yapabilirsiniz. Bu ekrana giriş yaptığınızda sağ üst tarafta yer alan Belge Yönetimi butonuna tıklıyoruz.

Bu bölümde Hepsiburada’nın bizden talep ettiği tüm evraklar sıralanmış vaziyette. Tüm bu evrakları taratıp sayfa içerisinde yüklemesini gerçekleştiriyoruz.

Ardından ıslak imza gerektiren Satış Sözleşmesi gibi belgelerin bu sayfada belirtilen adrese fiziken gönderimini sağlıyoruz.

Evraklar eksiksiz bir şekilde yüklendiğinde ve fiziksel gönderimi sağlandığında herhangi bir problem olmaması durumunda hesabınız birkaç gün içerisinde Hepsiburada tarafından onaylanacaktır.

Hepsiburada’da Satıcı Olmanın Dezavantajları

Hepsiburada’da satıcı olmanın dezavantajlarını sayacak olursak ilk başta rekabette öne çıkmanın zor olması ve yüksek komisyon ücretlerinin olması gelecektir.

Hepsiburada’da mağaza açan birçok güçlü firma olduğu için bu firmalar arasından sıyrılmanız özellikle bazı kategorilerde zor olabilir.

Reklam çalışmaları yürütmeniz ya da fiyat rekabetine girmeniz gerekebilir. Bu rekabetle baş edemez ve ürünlerinizi ön palna çıkaramazsanız, Hepsiburada’da satış yapmanız oldukça zor olabilir.

Rekabetle başa çıkmanız komisyon ücretleriyle de ilintilidir. Yüksek komisyon ücretlerinin olduğu kategorilerde fiyat rekabetinee girmeniz maliyetlerinizi düşündüğünüzde pek de mümkün olmayacaktır.

Bu sebeple maliyetlerinizi iyi hesaplayarak ürün fiyatlandırma politikanızı oldukça iyi belirlemelisiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Gittigidiyor’da Kapıda Ödeme Var mı?

GittiGidiyor’ da tüm işlemler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşmektedir. Sıfır Risk® Sisteminde kredi kartı, banka kartı veya BKM Express ile yapılan ödemeler önce

Gittigidiyor’da Mağaza Nasıl Açılır?

Sanal pazar yerleri arasında ilk akla gelen ortamlardan biri olan Gittigidiyor, 2001 senesinde kurulup, 2011 senesinde eBay satın aldıktan sonra dünyanın en

Müşteriler Sepeti Neden Terk Ediyor?

Pazar yerlerinde satış yapan girişimcilerin ortak isteği, tabii ki yüksek cirolar elde edebilmek. Bunun için de ürün seçimi, lansman ve satış sonrası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir