Gittigidiyor’da Mağaza Nasıl Açılır?

Sanal pazar yerleri arasında ilk akla gelen ortamlardan biri olan Gittigidiyor, 2001 senesinde kurulup, 2011 senesinde eBay satın aldıktan sonra dünyanın en büyük pazar yerlerinden birinin çatısı altına girmiştir.

Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinden biri olan Gittigidiyor’un, yaklaşık 17 milyon kullanıcısı ve aylık ortalama 65 milyon ziyaretçisi vardır.

Neden Gittigidiyor Mağazası Açmalıyız?

GittiGidiyor’da mağaza açarak ya da açmadan satış yapabilirsiniz; ancak mağaza açmanız işinizi profesyonele dökmek içiin yapmanız gereken ilk adımdır.

Kendi mağazanızı açtığınızda, daha çok ürün listeleyebileceğiniz gibi, Gittigidiyor’un mağazalara sunduğu avantajlardan da yararlanabilmektesiniz.

Gittigidiyor Mağazası Avantajları

Gittigidiyor’da mağaza açmanın ve internet üzerinden satış yapmanın belli başlı bazı avantajları bulunuyor.

Kendi mağazanızı açmanız, firmanızın logosunu kullanabileceğiniz, firmanız ve ürünlerinizle ilgili tanıtım yazısı hazırlayarak, markanızı kullanıcılara daha iyi tanıtabileceğiniz için daha avantajlıdır.

Kendi mağazanızı açtığınızda, seçtiğiniz mağaza türüne  göre daha çok ürün listeleyebilir ve ürünlerinizi daha verimli bir şekilde satışa çıkarabilirsiniz.

Geniş kitlelere ulaşabilirsiniz: Online pazaryerlerinin kendi hedef kitleleri bulunur ve bu mecralarda bir mağaza açtığınızda bu platformların hedef kitlelerine ulaşma fırsatınız olur. Özellikle fiziki mağazası bulunan firmalar, bu mecralarda online satış ile gelirlerini daha da artırabilirler.

Avantajlarının yanında Gittigidiyor’un mağaza açmanın dezavantajları da bulunuyor.

Aylık mağaza ücretlerinin olması, komisyon kesintilerinin kategoriye göre değişmesi, reklam maliyetleri ve rekabette öne çıkmanın zor olması Gittigidiyor’un dezavantajları arasında.

Gittigidiyor’da Mağaza Açmak

Gittigidiyor’da bir dükkan açmak için https://dukkanlar.gittigidiyor.com adresine gidip, “HEMEN MAĞAZA AÇ” butonuna tıklamalısınız.

Dükkanınızı açarken Gittigidiyor sizden bazı bilgiler isteyecektir.

Bu bilgiler;

-Mağaza Adı
-Mağaza Tanıtım Yazısı
-Abonelik Tipi

Bu bilgilerin girişini yapıp, mağaza tipinize göre ödeme işlemini tamamladığınızda, Gittigidiyor verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra, bir e-mail doğrulama maili alırsınız.

Mağazanız onaylandıktan sonra ürün listelemeye başlayabilirsiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Gittigidiyor’da Kapıda Ödeme Var mı?

GittiGidiyor’ da tüm işlemler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşmektedir. Sıfır Risk® Sisteminde kredi kartı, banka kartı veya BKM Express ile yapılan ödemeler önce

Müşteriler Sepeti Neden Terk Ediyor?

Pazar yerlerinde satış yapan girişimcilerin ortak isteği, tabii ki yüksek cirolar elde edebilmek. Bunun için de ürün seçimi, lansman ve satış sonrası

Trendyol Güncellenen Kargo Ücretleri

Trendyol yakın zamanda kargo ücretlerini güncelledi. Güncellenen  son kargo ücretlerine göre ürününüzün desisini göz önünde bulundurarak hangi firmadan gönderim yapacaksanız, önünüze çıkacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir