Gittigidiyor’da Ürün Yükleme Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor.com’da ürünlerinizi listelemeniz oldukça kolay. Gittigidiyor ana sayfasında Satış Yap kısmından ürünlerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek için öncelikle yapmanız gereken satacağınız ürünün kategorisini belirlemek.

Ürünün adını, marka veya modelini yazarak ürününüze uygun olabilecek kategorilere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Uygun kategoriyi bulamazsanız mevcut kategoriler arasından adım adım seçim yaparak ürününüze uygun kategoriyi belirleyebilirsiniz.

Kategorinizi seçtikten sonra satışa çıkaracağınız ürün adetini ve ürününüze ait istenilen bilgileri girin. Elinizde bu ürünün farklı boy ve renkleri varsa bunu listeleme aşamasında belirtin.

Sonraki bölümde Gittigidiyor sizden; Ürün fotoğrafları ürün başlığı ve alt başlığı ürün fiyatı, adeti ve satış türü,Ürün özellikleri, Ürün açıklamaları ,Sayfa düzeni, Satış süresi, Kargo bilgileri & Şehir seçimi, ürüne ait kimlik bilgilerini (GTIN numarası ve MPN kodu) isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

GTIN (Küresel Ticari Ürün Numarası) Nedir?

GTIN, yaygın olarak kullanılan benzersiz ürün tanımlayıcısıdır. Renk, beden, hafıza gibi her ürün seçeneği (varyant) için ayrı bir GTIN numarası, üreticisi tarafından verilir.

MPN (Üretici Parça Numarası) Nedir?

Üretici Parça Numarası (MPN), ticari ürünleri tanımlamak için dünya genelinde kullanılan bir koddur. Üretici tarafında yine her bir ürün için yaratılan parça kodudur.

Ardından ürün fiyatınızı belirleyin. Ürün fiyatınızı belirledikten sonra fiyat kısmının altında göreceğiniz ‘Bu Üründen Kazancınız’ ibaresi Gittigidiyor’un satacağınız ürün için alacağı komisyonu düşmüş halidir.

Fiyatınızı belirledikten sonra kargo bilgilerinizi güncelleme adımına geçebilirsiniz.

Öncelikle kargo ücretini kimin ödeyeceğini seçmelisiniz. Alıcıların %73’ünün “Ücretsiz Kargolu” ürünleri tercih ettiğini unutmayın.
Ürünü hangi şehirden kargolayacağınızı ve gönderim alanınızı (Şehir içi, Tüm Türkiye) seçin.
Ürünü hangi kargo firması ile göndereceğinizi seçin.
Kargo ücretini alıcı ödeyecekse, ürün kargo bedelinin ne kadar tutacağını belirtin.

Sonrasında Ön İzleme bölümünden ürününüzün nasıl göründüğünü inceleyebilir ve ekstra özellikler ürününüze ekleyebilirsiniz.

Son aşamada, ürününüzü daha çarpıcı hale getiren ekstra özellikleri ekleyerek ürününüzü satışa çıkarabilir veya taslak olarak kaydedebilirsiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Nesatılır.com Ücretsiz Entegrasyonu Çıktı!

Ürünlerinizi, siparişlerinizi ve satış grafiklerinizi tek bir panel üzerinden kontrol etmek Nesatılır.com entegrasyonu ile mümkün.. Üstelik il il satış analizi yapabileceğiniz özelliğimiz

N11 İade Sistemi

 Her satıcının hayali var olduğu platformda sorunsuz satışlar yapmak ve olumlu geri bildirimler almaktır lakin geri dönüşler her zaman iyi olmayabiliyor. Müşteriniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir