E-ticaret Yapanlar için Vergi Muafiyeti

2019 yılının başlarında evden e-ticaret yapanlar için yeni bir devlet desteği yürürlüğe girdi.

Desteğin içeriğinde; evlerde imal edilen çarşaf, dantel, havlu, örtü, çorap ve nakış gibi ürünleri bir iş yeri açmadan satılmasına imkan tanıdığı için özellikle ev hanımları ve diğer vatandaşlar için hem kendi bütçelerine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya teşvik ediyor.

e ticaret vergi muafiyeti

Vergi Muafiyeti 30 Bin TL ile Sınırlı

Evden çalışan ve evden ürettiğini satanlar elde ettikleri gelirin, bir yıllık brüt asgari ücret tutarındaki kadar muaf tutulacaklar. Evden yapılan satışlar için gelirlerin 30 Bin TL’lik tutarı vergilendirilecek.

Kimler Faydalanabilir?

TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in beyanı :

“Zaten esnaf muafiyeti kapsamında KDV yok. Orada herhangi bir tavan da yok, bu devam ediyor. Bu 30 bin lira tavanı yukarıya çekilebilirdi biraz daha. Önümüzdeki sene bu madde tekrar önümüze gelir, 60 bin liraya ya da 70 bin liraya çıkarma noktasında adım atılır. ‘Ev hanımı’ mıdır, ‘ev kadını’ mıdır, ‘ev erkeği’ midir, ‘ev beyi’ midir? Burada maddenin aslına baktığınızda evde kalan, başka iş yapmayan erkek ya da kadın hiç fark etmiyor, herkesin faydalanabildiği bir muafiyettir.”

 

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir