E-Ticaret Ürün Pazarlama Araçları – Sosyal Medya

E-ticaret pazarlama stratejileri, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için dijital ve geleneksel pazarlama ilkelerini kullanabilen pazarlama alanlarından yalnızca bir kısmıdır. Bununla birlikte, e-ticaret reklamcıları mutlaka bu pazarlama kanallarını geleneksel bir marka veya içerik üreticsinin yaptığı gibi kullanmazlar.

Size bir e-ticaret pazarlama stratejisinin nasıl göründüğü hakkında bir fikir vermek için ve genel pazarlama kanalları ve bunları çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için nasıl kullanacağınız hakkında fikir vermesini amaçladığımız bir yaz dizisi sunuyoruz.

Sosyal Medya 

Markalar, yayıncılar, freelancerlar ve büyümekte olan işletmelerin tümü, potansiyel müşterileri ile bağlantı kurmak ve ilgilendiği içerikleri yayınlamak için günümüzün en popüler sosyal ağlarında sayfalar yayınlar. Bir e-ticaret pazarlamacısı olarak, aynı şeyi yapabilirsiniz, ancak yayınladığınız kampanyalar biraz farklı görünün ve her sosyal ağ ihtiyaçlarınız için uygun değil.

E-ticaret web siteleri oldukça görseldir – sonuçta ürünü göstermek zorundasınız – bu nedenle sosyal medyadaki başarınız, ürün sayfalarınıza dikkat çekmek ve trafik çekmek için kullandığınız görsellere bağlıdır. Instagram, e-ticaret işletmeleri için uygun bir platformdur çünkü keskin ürün görselleri paylaşmanıza ve ürününüzü satın alma sayfasının ötesine genişletmenize olanak tanır.

Sosyal medya yayınlarınızı, ziyaretçilerin hemen satın almasını sağlayan, çekici bir içerik oluşturarak bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Bu, bir sosyal özet akışına stratejik olarak yerleştirilmiş görüntülü reklamlardan kullanıcıları doğrudan bir alışveriş sepetine götüren ek etiketlere kadar her şeyi içerebilir. Bu yöntemler satın alma sürecindeki sürtünmeyi ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Pazarlamalarını daha ileri seviyeye çıkarmak için nesatilir.com’un ücretsiz sunduğu “E-Ticaret Yapanlar için Facebook Reklamları Eğitimi”‘ne göz atmayı unutmayın.

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir