E-Ticaret Ürün Pazarlama Araçları – E-Mail Marketing

Dünya çapında 3,8 milyar e-posta kullanıcısı var, müşterilerinize ulaşmanın bir yolunu arıyorsanız, e-posta onları bulmak için mükemmel bir yer olabilir.

E-posta pazarlamacılığının geniş olanakları ile boğulmadan önce, müşterilerinizi memnun edecek güçlü bir e-posta kampanyası oluşturmaya başlamanız için birkaç önemli şeyi çözelim.

Bir E-posta Pazarlama Stratejisi Oluşturun

Müşterilerinizden her biri her gün 121 e-posta alır. Buna yönelik strateji geliştirmek için zaman ayırmazsanız, e-postalarınız kalabalık gelen kutularında kaybolur veya daha da kötüsü spam klasörüne gönderilir.

Etkili bir e-posta stratejisi oluşturmayı ve insanların gerçekten okumak istedikleri e-postaları göndermeyi öğrenebilirsiniz. Tek ihtiyacınız doğru strateji!

1)Kitlenizi Tanımlayın

Etkili bir e-posta, alakalı bir e-postadır. Pazarlamadaki diğer her şey gibi, alıcı kişinizle başlayın, ne istediklerini anlayın ve e-posta kampanyanızı kitlenizin ihtiyaçlarına göre ayarlayın.

2)Hedeflerinizi Belirleyin

Kampanya hedeflerinize ulaşmadan önce, bazı içerikler toplayın. Endüstriniz için ortalama e-posta istatistiklerini araştırın ve hedefleriniz için ölçüt olarak kullanın.

3)İnsanların Kayıt Olması için Bir Yol Oluşturun

E-posta göndermek için insanlara ihtiyacınız var değil mi? Bir e-posta listesi, size alakalı içerik göndermelerine izin veren bir kullanıcı grubudur. Bu listeyi oluşturmak için, potansiyel müşterilerin e-postalarınızı almayı seçmelerinin birkaç yoluna ihtiyacınız vardır.

Listenizde yalnızca başlayacak birkaç kişi varsa, bu konuda cesaretiniz kırılmasın. İnşa etmek biraz zaman alabilir. Bu arada, her aboneye bulunmaz nimet gibi davranın; e-posta listenizin organik olarak büyüdüğünü görmeye başlayacaksınız.

4)Bir E-posta Kampanya Türü Seçin

E-posta kampanyaları değişkendir ve aralarında karar vermeye çalışmak çok zor olabilir. Haftalık bir bülten gönderebilir misiniz? Yeni ürün duyurularınızı göndermeli misiniz? Hangi blog yazıları paylaşılmaya değer?

Bu sorular her pazarlamacıya zarar verir. Cevap özneldir. Var olan farklı e-posta kampanyaları hakkında bilgi edinerek başlayabilir, ardından izleyicileriniz için hangisinin en iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Farklı e-posta türleri için farklı listeler de oluşturmalısınız; böylece müşteriler ve potansiyel müşteriler yalnızca kendileriyle ilgili e-postalara kaydolabilirler.

5)Bir Program Yapın

Listenizle ne sıklıkta iletişim kuracağınıza karar verin, hedef kitlenizi bilgilendirin.

6)Sonuçlarınızı Ölçün

Bu sürpriz olmamalı. Her şeyi ölçmelisiniz. Her önemli metrik için titiz olmak, e-postalarınızda büyük sonuçlar verecek küçük değişiklikler yapmanıza yardımcı olur.

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir