E-Ticaret Ürün Pazarlama Araçları – İşletme Blog Yazıları

Blog yazıları, işinizi daha çevrimiçi görünür kılmak için verimli bir pazarlama taktiğidir.
Bir işletme blogu, işletmenin büyümesini desteklemeye yardımcı olan bir pazarlama kanalıdır (sosyal medya, doğrudan posta, e-posta pazarlaması gibi).

1) Web sitenize kolayca trafik çekebilirsiniz

Daha fazla web sitesi ziyaretçisi mi istiyorsunuz ? Blog Yazıları vazgeçilmeziniz olmalı.

Şimdi insanların web sitenizi bulma yollarını bir düşünün:

  • Müşteriler adınızı doğrudan tarayıcılarına yazabilirler, ancak bu zaten sahip olduğunuz bir kitledir.
  • Kim olduğunuz biliyorlar, radarlarındasınız ve bu zaten elde ettiğiniz şeylerin üstüne daha fazla trafik çekmenize yardımcı olmuyor.
  • Bir e-posta listesi satın alarak, onları patlatarak ve bazı kişilerin e-postalarını açıp tıklamayı umarak trafik için ödeme yapabilirsiniz. Ama bu pahalı ve yasadışı.
  • Trafiğe, yasadışı olmayan ancak yine de oldukça pahalı olan tonlarca ücretli reklam koyarak ödeme yapabilirsiniz. Ve para bittiğinde, trafiğiniz de durur.

Her blog yazısı yazdığınızda, web sitenizde dizine eklenmiş bir sayfa daha olur; bu, arama motorlarında görünmeniz ve organik aramada web sitenize trafik çekmeniz için bir fırsat daha demektir.
Bir süre sonra SEO’nuz için blog oluşturmanın avantajlarından daha fazla yararlanacak ve aynı zamanda Google’ın ve diğer arama motorlarının web sitenizin arama motorlarının web sitenizin aktif olduğundan ve hangi yeni içeriğin yüzeye çıkacağını görmek için sık sık kontrol etmeleri gerektiğinden haberdar edebilirsiniz.

2 ) Uzun vadeli sonuçlar doğurur

Yaptığınız aldığınız her aksiyonu bloglaştırabilir ve kampanyaarınızla blog yazılarınızı iç içe geçirebilirsiniz. Böylelikle sattığınız ürünle bir gezi blog yazınızı özdeşleştirebilir ve ürününüz için ilgiyi arttırabilirsiniz.

Yazılarınızda ürünlerinize referans vererek ve okurlarınızın(potansiyel müşterilerinizin) bu referans linklere tıklamalarını hikayelerinizle sağlayabilirseniz, hem sitenizin trafiğini hem de ürünlerinizin trafiğini arttırmış olursunuz

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir