Black Friday Beklentileri Aştı

Ülkemizde ‘Şahane Cuma’, ‘Muhteşem Cuma’, ‘Bereketli Cuma’ ve ‘Efsane Cuma’ gibi isimler verilen ‘Black Friday’ Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ‘nın açıklamış olduğu verilere göre 29 Kasım Cuma günü 4.7 Milyar TL ‘lik ödeme gerçekleştirilek beklentilerin üzerine çıktı ve rekor kırdı. 

Bu ödemelerin 1.4 Milyar TL ‘si internet üzerinden gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında ise 29 Kasım 2019 internetten yapılan ödemelerde ise internetten yapılan ödemeler %44 artış gösterirken kartlı ödemeler içindeki ödeme payı ise rekor kırarak %30 seviyelerine ulaştığını gözlemleyebiliriz. Bu önemli artış ülkemizin nakitsiz toplum anlayışına doğru hızla ilerlediğini söyleyebiliriz. 

Efsane Cuma 00:00 ile başlayarak 23:59 ‘da sona erdi fakat ödemelerin en yoğun olduğu saatleri gözlemlediğimizde ise 14:00-16:00 251 Milyon TL arasında %18 ve 16:00-18:00 208 Milyon TL arasında ise %15 olarak baktığımızda topluluğun hedef saatleri olarak bu saatler olduğunu biliyoruz. 

İlerleyen süreçte düzenlenecek olan kampanyalarda ve düzenleyeceğimiz kampanyalarda bu saatlerin önemini hatırlamalıyız. Bir günde 2.6 milyon farklı kartla alışveriş yapılırken bu kartların %5 ‘i ise yani 130 bini internetten ilk defa alışveriş yaptığını gördük.

Sizin için önerdiklerimiz

E-Ticaret İncemesi Şeyma Subaşı

E-Ticaret İncemelesi Şeyma Subaşı – BabeActivewear

Daha önce internet videolarımızda Selin Ciğerci’nin e-ticaret sektöründe yakaladığı başarıyı konuşmuştuk. Bu blog yazımızda da aynı başarıyı Şeyma Subaşı’nın neden yakalayamadığına değineceğiz.

Trendyol'da Satacak Ürün Bulalım

Trendyol’da Satacak Ürün Bulalım

Bildiğimiz gibi Trendyol son zamanlarda pazaryerleri arasında pazar payı olarak birinciliğe oturmuş durumda. Birçok satıcı siparişlerinin çoğunu Trendyol’dan alıyor. Trendyol’un bunu nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir