Amazon Türkiye Aynı Gün Teslimat Seçeneği Nedir?

Geçtiğimiz eylül ayında Türkiye’de ticari hayatına başlayan Amazon.com.tr ekspres kargo seçeneğiyle müşterilerin kalbini çeliyor.

Teslimat konusunda MNG Kargo ve AGT Kurye ile anlaşan Amazon Türkiye, standart teslimat ve ekspres teslimat olmak üzere müşterilerine iki farklı seçenek sunuyor.

Standart teslimat büyük şehirlerden kırsal kesimlere kadar tüm bölgelerde aktifken ekspres teslimat maalesef henüz her bölgede kullanılamıyor.

Kullanıcıların ekspres teslimattan yararlanmaları için alışveriş sepetine ekledikleri ürünleri onaylama aşamasında Ekspres Teslimat seçeneğini seçmesi gerekiyor.

Sonrasında müşteri siparişi, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki teslimat adreslerine gönderildikten sonra 1 iş günü içinde, Türkiye’deki diğer şehirler için ise 2 iş günü içinde belirtilen adrese teslim ediliyor.

Merkeze uzak ilçeler için henüz ekspres teslimat seçeneği bulunmuyor.

Amazon’un belirttiği ekspres kargo kurallarına göre bu seçenek Amazon.com.tr’de ekspres kargoya uygun olarak düzenlenen ürünler için geçerli. Uygunluğunu anlamanın yolu da sipariş özeti bölümünde ekspres seçeneğinin ürün için çıkıp çıkmadığını kontrol etmekten geçiyor.

Yine Amazon’un yayınladığı kargo kurallarına göre belirtmeliyiz ki; ekspres teslimatın, belirtilen bir son tarihe kadar ve Pazartesi ile Cumartesi arasında geçerli iken Pazar günleri, bölgesel veya ulusal resmi tatil günlerinde geçerli değil.

Satıcı tarafından özel olarak seçilmediği sürece Amazon.com.tr bünyesinde satılan ürünlerde ekspres kargo kullanılmıyor.

Gün içinde teslimat ücreti 12,90 TL

Amazon Türkiye, geçtiğimiz günlerde İstanbul içinde de aynı gün içinde teslimat  hizmetini başlattığını duyurdu.

Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen tüm ürünler için geçerli bu hizmet sayesinde Pazartesi’den Cumartesi’ye saat sabah 10:30’a kadar verilen siparişler, aynı gün akşam 17:00-21:00 saatleri arasında müşterilere teslim ediliyor.

Birçok farklı ürün grubunda geçerli Aynı Gün Teslimat hizmetinde minimum sepet tutarı olmaması müşterileri sevindirir cinsten. Amazon.com.tr müşterileri yalnızca Amazon.com.tr’nin sattığı  ürünlerde geçerli olan aynı gün teslimat hizmetinden 12.90 TL karşılığında yararlanabiliyor.

Amazon.com.tr  standart teslimat ücretini 4,90 TL olarak belirlemişti, 100 TL’nin üzerindeki alışverişlerin standart teslimatı için ise herhangi bir ücret talep etmiyor. Fakat 100 TL üzerinde ürün sipariş edip ekspres teslimat seçeneğini seçen müşteri ekspres ücreti olan 7,90 TL’yi ödüyor.

Sizin için önerdiklerimiz

Nesatılır.com Ücretsiz Entegrasyonu Çıktı!

Ürünlerinizi, siparişlerinizi ve satış grafiklerinizi tek bir panel üzerinden kontrol etmek Nesatılır.com entegrasyonu ile mümkün.. Üstelik il il satış analizi yapabileceğiniz özelliğimiz

N11 İade Sistemi

 Her satıcının hayali var olduğu platformda sorunsuz satışlar yapmak ve olumlu geri bildirimler almaktır lakin geri dönüşler her zaman iyi olmayabiliyor. Müşteriniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir