AliExpress’te Satış Yapmak (Güncel Rehber)

aliexpress.com, Dünyanın en büyük online pazaryerlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Her gün milyonlarca ziyaretçi çeken platform, girişimciler için de heyecan verici bir satış yeri… Ancak bu aynı zamanda hem müthiş bir rekabet ortamı hem de satıcıların kendilerini sürekli geliştirmesi gereken bir alan demek.

Peki, Aliexpress’te satış yapmak için neler gerekir? Aliexpress’te satış yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Diğer satıcılarla nasıl rekabet edilir?

Aliexpress’te Mağaza Açmak

Aliexpress, Türkiye’deki e-ticaret satıcıları için e-ihracat imkanı sunuyor. Türkiye’de e-ihracatın her geçen gün gelişiyor ve Türkiye’nin üreten bir ülke olması Aliexpress’tesatış yapmayı daha da önemli bir hale getiriyor.

Aliexpress üzerinde Mağaza açmak için Aliexpress Global Selling TR adresini ziyaret etmelisiniz. Bu sayfada yer alan “Aliexpress’e Katılın” butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurarak mağaza açma talebinizi iletebilirsiniz.

Aliexpress’te Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

Aliexpress’te mağaza açmak için gerekli evraklar :

* Vergi Levhası

* Ticari Sicil Gazetesi

* Ticari Faaliyet Belgesi

* İmza Sirküleri

Bu belgeleri istenilen formatlara uygun olarak Aliexpress iş bilgileri kısmına yüklemeniz gerekiyor.
Ayrıca mağaza sahibi olabilmek için şirket, vergi, banka hesap ve yasal temsilci bilgileri de Aliexpress tarafından isteniyor. Bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurarak Aliexpress’te satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Mali Müşavir Ücretleri

Mali Müşavir Ücretleri (Güncel 2020)

Mali Müşavir Kimdir? Mali müşavir, iktisat, işletme ve maliye gibi bölümlerden mezun olup devletin düzenlediği sınavlardan başarılı sonuçlar alan ve 3568 sayılı

kobi hibe desteği

KOBİ Hibe Desteği (Güncel 2020)

Kobi Nedir? KOBİ‘lerin, resmi literatür tanımı şu şekildedir; “250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali

shopify

Shopify Nedir? Nasıl Çalışır?

Shopify Nedir? Shopify, Kanada merkezli bir sistem olup bir grup kayakçı arkadaşın ellerindeki Snowboard ekipmanlarını satmak istemesiyle başlamıştır. Bir süre sonra kendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir