AliExpress’te Satış Yapmak (Güncel Rehber)

aliexpress.com, Dünyanın en büyük online pazaryerlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Her gün milyonlarca ziyaretçi çeken platform, girişimciler için de heyecan verici bir satış yeri… Ancak bu aynı zamanda hem müthiş bir rekabet ortamı hem de satıcıların kendilerini sürekli geliştirmesi gereken bir alan demek.

Peki, Aliexpress’te satış yapmak için neler gerekir? Aliexpress’te satış yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Diğer satıcılarla nasıl rekabet edilir?

Aliexpress’te Mağaza Açmak

Aliexpress, Türkiye’deki e-ticaret satıcıları için e-ihracat imkanı sunuyor. Türkiye’de e-ihracatın her geçen gün gelişiyor ve Türkiye’nin üreten bir ülke olması Aliexpress’tesatış yapmayı daha da önemli bir hale getiriyor.

Aliexpress üzerinde Mağaza açmak için Aliexpress Global Selling TR adresini ziyaret etmelisiniz. Bu sayfada yer alan “Aliexpress’e Katılın” butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurarak mağaza açma talebinizi iletebilirsiniz.

Aliexpress’te Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

Aliexpress’te mağaza açmak için gerekli evraklar :

* Vergi Levhası

* Ticari Sicil Gazetesi

* Ticari Faaliyet Belgesi

* İmza Sirküleri

Bu belgeleri istenilen formatlara uygun olarak Aliexpress iş bilgileri kısmına yüklemeniz gerekiyor.
Ayrıca mağaza sahibi olabilmek için şirket, vergi, banka hesap ve yasal temsilci bilgileri de Aliexpress tarafından isteniyor. Bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurarak Aliexpress’te satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Sizin için önerdiklerimiz

Dropshipping Siteleri

Türkiye’nin Dropshipping Siteleri

E-Ticaret sektöründe tedarikçi firma bulmak belki de bu sektöründe en zor işlerinden bir tanesidir. Doğru ürünü bulsanız bile uygun fiyatlandırma ile doğru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir