AliExpress En Çok Satanlar 2020 (Ürün Bulma Taktikleri)

Dünyanın en geniş üretici seçkisine sahip e-ticaret pazarı AliExpress.com’da bulamayacağınız ürün neredeyse yok diyebiliriz.

Üstelik diğer çevrimiçi pazaryerleriyle karşılaştırıldığında aynı kalitede ürünü çok daha uygun fiyatlarla bulabiliyor ve aynı sürelerde, hasarsız teslim alabiliyorsunuz.

Türkiye, 2019 yılında AliExpress’te satış yapabilen birkaç ülke arasına girerek çok büyük bir fırsat yakaladı. AliExpress Türkiye satıcıları da dünyanın neredeyse her ülkesine gönderim yapabiliyor ve AliExpress’in dev pazar gücünden yararlanabiliyorlar.

Siz de AliExpress Tr üzerinden mağaza açarak satış yapmak isterseniz onlarca ürün kategorisi ve yüz binlerce üründen istediğinizi satabilirsiniz.

Bu durumda AliExpress’te en çok satanlar, en kârlı ürünler nelerdir? AliExpress’te en iyi satış yapan ürünler nasıl bulunur? Hem çok satan hem kazançlı ürünler nasıl bulunur? Binlerce ürün arasından nasıl seçim yapılmalıdır? Ürün bulma rehberimizi mutlaka okumalısınız!

Aliexpress’te En Çok Satan 1000 Ürünü İndir

AliExpress’te Ürün Satmak

AliExpress’te ürün satmak istiyorsanız şirket kimliğine sahip olmalı ve mağaza açma başvurusunda bulunmalısınız.

Ardından ürün listelemesi, fiyatlandırması ve AliExpress’in sizi bu süreçte yönlendireceği mağaza tasarım ve pazarlama planlamanızı yapmalısınız.

Bu süreçten önce karar vermeniz gereken en önemli nokta ne satacağınızdır.

AliExpress aynı satıcı hesabıyla birden fazla marka tanımlamanıza izin verir. Ürün listelerken maksimum çeşit kısıtınız yoktur. Dolayısıyla birden fazla kategoride, farklı ürünler satabilirsiniz.

Ürün skalanızı artırarak envanterinizi genişletebilir ve riski minimuma indirebilirsiniz. Ancak yeni bir satıcıysanız az sayıda çeşit tercih etmenizde fayda vardır çünkü bu süreçte satışın kurallarını öğrenebilir, neler yapabileceğinizi görebilir ve AliExpress’i tanıyabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir bilgi daha, en çok satan ürünün en kazançlı ürün olmadığıdır. Bu ürünlerde rekabet fazla olabilir veya sizin için birim kârı yüksek olmayabilir. Yine de hâlihazırda satışı olan ürünün platformunu kullanmanız çok daha akıllıca olacaktır.

Yazının devamında ürün bulma yöntemlerini adım adım görebilirsiniz.

AliExpress’te En Çok Satan Ürünler Nasıl Bulunur?

Artık AliExpress’in en çok satan ürünler sayfası bulunmasa da bazı basit yöntemleri takip ederek oldukça değerli verilere ulaşmamız mümkün.

1. İlk olarak ürün kategorisine karar vermemiz gerekiyor. Aliexpress.com’da giyimden elektroniğe, gıdadan mobilyaya 26 farklı ana kategori ve onlarca alt kategori bulunur. Aklınızdaki ürün veya ürün kategorisi fikrini araştırmanız avantajlı olacaktır diyerek başlayalım.

2. Aliexpress.com’a gidiyor, bir kategori ve alt kategori seçiyoruz. Örneğin “Bilgisayar, Ofis ve Güvenlik” kategorisindeki “Tabletler” alt kategorisini seçelim.

3. Aşağıda göründüğü gibi 4.500 civarında tablet bulunuyor. Aralarında en çok satanları bulabilmek için sonuç sayısının hemen altında bulunan “4 yıldız ve üstü” kutucuğuna tıklamamız gerekiyor.

aliexpress-en-cok-satan-urunler

4. Bu sayede tablet kategorisinde en çok talep gören, puanlanan ve yorumlanan, yani çok satan ve sevilen ürünlere ulaşabiliyorsunuz.

5. Bir adım daha ileri gidip sıralama şeklini değiştirmeliyiz. Otomatik sıralama “En İyi Eşleşme” iken “Siparişler” başlığına göre sıralamalı ve sipariş sayısına göre en çok talep gören ve iyi puan alanları bulmalıyız.

aliexpress-en-cok-satan-urunler2

6. Hem en çok satan hem de en sevilen ürünleri bulduk. Bu sayede iade ihtimalini de minimuma indirmiş oluyoruz.

7. Mümkünse 5 yıldızlı ürünlere odaklanabilirsiniz.

8. Bu yöntemi aklınızdaki ya da deneyip görmek istediğiniz her kategori için tekrarlayabilirsiniz.

Sadece en çok satan değil kârlı ürünlere de odaklanmalısınız

İade ihtimali düşük, çok satan ve müşterilerin memnun kaldığı ürünlere ulaştık. Ancak unutmayın ki bu yöntemi herkes deneyebilir ve bu kategorideki rekabeti artırarak kârlılığı düşürebilir.

Bu durumda izlemeniz gereken 3 yol bulunur:

* AliExpress dışındaki platformlardan fikir almak

* Ürün kârlılık hesaplamaları yapmak ve

* Ürün popülaritelerini takip eden web araçlarını kullanmak.

1- AliExpress dışındaki platformlardan fikir almak:

Tüm dünya piyasası birbiriyle bağlantıda olduğu için AliExpress dışındaki pazaryerlerinde en çok satan ürünleri araştırmak mantıklı olacaktır.

Amerikan e-ticaret devlerinden eBay’in en çok satanlarını bulmak için eBay Watch Count kullanabilirsiniz.

İkinci olarak ise tabii ki Amazon’a bakmalısınız. Amazon, kategori bazlı en çok satan ürünleri kullanıcılarla paylaşır. Amazon En Çok Satanlar sayfasına giderek en popüler 100 ürünü, seçilen kategori ve alt kategoriler altında görebilirsiniz.

2- Ürün kârlılık hesaplamaları yapmak

Bulduğunuz ürünlerin sizin için tüm masraflarını çıkarmalı ve birim kazancı hesaplamalısınız.

Ürünü alış fiyatı, Aliexpress komisyonu (%5 – %8), kargo ücreti ve varsa başka masrafları da ekleyerek aylık tahmini ve gerçekçi satış adedine göre ne kadar kazanabileceğini görmelisiniz.

O ürün çok satsa ve sevilse de sizin için kazançlı değilse satmanın bir anlamı olmayacaktır.

Veya doğrudan bu hesaplamaları yaparak ürünlere ulaşan web araçlarını kullanabilirsiniz.

3- Ürün popülaritelerini takip eden web araçlarını kullanmak

Ürün trendleri ve kârlılıklarını takip eden ve pek çok farklı yöntem kullanan web araçları vardır.

Web araçları anahtar kelimeleri inceler, farklı pazaryerlerini karşılaştırır, puan ve yorumlara göre satış geri dönüşlerini takip eder, yorumlardan bağımsız her daim satan ürünleri bulur, satıcıların domine ettiği ve kârlılığı düşürdüğü pazarları bulur veya aylık satış / kazanç hedefinize göre, seçtiğiniz pazardaki ürünleri belirler.

Bu işlemleri ayrı ayrı yapmak oldukça zaman alıcı ve yorucu olabilir. Bu nedenle ürün bulma araçlarını kullanabilirsiniz.

AliExpress’te En Çok Satan Ürün Listesi 2020

2018 ve 2019 yıllarında bu ürünler değişse de 2020 yılında yukarıdaki yöntemle bulunan en çok satan 15 ürünü aşağıda liste halinde görebilirsiniz:

AliExpress En Çok Satanlar 2020

1. Cep telefonları için kırılmaz ekran camı

2. Cep telefonu şarj kutusu

3. Kablosuz / bluetooth kulaklık

4. Kolye

5. Cep telefonu kılıfı / kabı

6. Diş fırçası

7. Tırnak tasarımı kitleri

8. Diş beyazlatma tozu

9. Uzun kollu kadın giyim ürünleri

10. Mikro USB kablosu

11. Manyetik mikro USB kablosu

12. Takma kirpik

13. iPhone ve Samsung ekran koruyucu

14. Kulaklık

15. Araç içi cep telefonu aparatı

Bu ürünlere baktığımızda boyutları küçük ve hafif ağırlıkta, yani kargo masrafı düşük ve taşınması kolay ürünler olduklarını görebiliyoruz.

Bunun dışında listenin herkesin sürekli kullandığı cep telefonu aksesuarları, ağız bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri şeklinde dağıldığını söyleyebiliriz.

AliExpress’te Hem En Çok Satan Hem de En Kârlı / Kazançlı Ürünleri Nesatılır.com ile Bulun!

Nesatılır.com’un profesyonel Ürün Bulma araçlarıyla hem en çok satan hem de sizin için en kazançlı ürünleri bulabilirsiniz!

Üstelik pek çok web aracının ayrı ayrı yaptığı işlemleri tek bir panel üzerinden uygulayabilirsiniz.

Kelime bulucu, aylık satış, yorum sayısı, pozitif geri dönüş oranı, rekabetin düşük olduğu ürünler ve daha fazlası için Nesatilir.com/ ürün bulma araçlarını kullanabilirsiniz!

Sizin için önerdiklerimiz

Dropshipping Siteleri

Türkiye’nin Dropshipping Siteleri

E-Ticaret sektöründe tedarikçi firma bulmak belki de bu sektöründe en zor işlerinden bir tanesidir. Doğru ürünü bulsanız bile uygun fiyatlandırma ile doğru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir